четвер, 14 квітня 2016 р.

Цікаві факти про супутники планет

Титан — найбільший супутник Сатурна. Титан є другим найбільшим супутником у Сонячній системі після супутника Юпітера — Ганімеда. 

Титан єдине місце в Сонячній системі (крім Землі), де існують рідини на поверхні (поверхня Титана складається з водяного льоду). 

Титан єдиний супутник планети, який має щільну атмосферу (атмосфера Титана в основному складається з азоту). 

Товщина атмосфери Титана більше — 400 км. Першовідкривачем Титана є голландський астроном — Християн Гюйгенс ( 1655). За масою, 

Титан перевершує Місяць на 80 %, по діаметру на 50 %. Хоча Титан за розміром більше ніж Меркурій, але він поступається їй за масою. 

На поверхні Титана є метан — метанова ріки й озера. 

Тиск на поверхні Титана перевищує земний в 1,5 рази. Температура на поверхні Титана : -170/-180 °С. 

Титан не можна побачити неозброєним оком (його можна спостерігати тільки за допомогою аматорського телескопа або сильного бінокля). 

Цікаві факти про супутник Ганімед 

Ганімед — найбільший супутник Юпітера. Ганімед — найбільший супутник в Сонячній системі. Ганімед два рази важче Місяця. 

Ганімед складається з водяного льоду та інших силікатних порід. 

Ганімед — єдиний з супутників Сонячної системи, який володіє власною магнітосферою (під магнітосферою мається на увазі наявність магнітного поля). 

Планети: Земля, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Меркурій, Марс мають свої магнітосфери. Першовідкривачем Ганімеда є — Галілео Галілей (дата відкриття 7 січня 1610). Супутник 

Ганімед був названий на честь міфологічного персонажа на ім’я «Ганімед». Ганімед третій по віддаленості супутник від Юпітера. Щоб зробити повний оборот навколо Юпітера, Ганімеду потрібно 7 днів і 3:00.

Немає коментарів:

Дописати коментар